Lek Tolperis – najważniejsze informacje

Wśród leków na stany zapalne oraz zwyrodnienia mięśni kończyn warto zwrócić uwagę na Tolperis. To często stosowany lek w leczeniu schorzeń w zakresie reumatologii oraz neurologii. Co powinniśmy wiedzieć na jego temat, zanim zaczniemy go stosować? Tolperis to lek występujący w formie tabletek powlekanych.


W swoim składzie zawiera między innymi…

W swoim składzie zawiera między innymi chlorowodorek tolperisonu. Jest stosowany w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego i działa przede wszystkim na zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych. Najczęściej wybiera się go w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Tolperis przyjmujemy doustnie, ściśle według zaleceń lekarza. Nie powinniśmy samodzielnie przerywać stosowania leku bądź zmieniać jego dawki.

Leku nie powinno podawać się dzieciom poniżej 6. roku życia. Ponadto lek powinien być przechowywany w szczelnym pudełku, w miejscu zacienionym, z dala od dzieci. Zanim zaczniemy stosować Tolperis, należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na żaden składnik leku i gdyby tak było, należy to niezwłocznie zgłosić lekarzowi. Warto także poinformować go, jeżeli chorujemy na miastenię, czyli nużliwość mięśniową, albo mamy problemy z pracą nerek.

Ważna jest też informacja o wszystkich lekach, jakie w ostatnim czasie braliśmy lub bierzemy, zwłaszcza o lekach na uspokojenie i zwiotczenie mięśni. Tolperis może bowiem wywołać skutki uboczne, takie jak osłabienie fizyczne, senność, obniżenie ciśnienia krwi, a także ból i zawroty głowy oraz ból brzucha. Rzadko może pojawić się reakcja nadwrażliwości.

Posty wg. kalendarza

Luty 2013
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>